Plánováné akce

21.12.19 - VRR Slunovrat Zahořany unplugged, www.pasovec.cz

05.05.19 - VeloCamp, Kemp Dolce u Trutnova, https://www.ivelo.cz/velo-camp/

07.03.19 - Praha, Klub Kamzík, Kamzíková ulice , https://www.cafekamzik.cz/

O kapele

Budoucnost kapely
Jak vidno z následujícího textu, je těžké předvídat, kam to všechno směřuje. Kapela se nikdy nechtěla a nebude chtít prezentovat jako klasický revival Nirvany (ani čehokoliv jiného), rozhodně nám při vystoupeních nejde o kopírování image původní sestavy (ostatně asi jste si všimli, že nás je 4-5 a dlouhé (navíc tmavé a trochu mastné) vlasy má jen Pepa). Baví nás hrát všechno, co má v sobě energii (Od Sex Pistols po Johnnyho Cashe). 


Kde nejradši hrajeme?
Nejvíc se nám zřejmě líbí v pražském Vagonu, kde je standardně dobře připravený zvuk a chodí nevybité publikum, párkrát jsme hráli v hořovickém Labi, odkud jsme si přivezli rovněž jen lepší vzpomínky. Po republice je pár klubů, kde jsme dostali málem přes držku (z nejrůznějších důvodů), vede ovšem klub v německém Annabergu, kde místní punk-fest organizovala bůhvíproč místní polovojenská skinheadská organizace.


Jak se to dosud vyvíjelo?
Název kapely Nervana zřejmě nemá cenu komentovat, evokuje jak napětí, které nejen na pódiu všichni prožíváme, tak i původní snahu zahrát si pár písniček od K. Cobaina, které se nám delší dobu líbily.

Skupinu jsme dali dohromady v roce 2005 někdy na přelomu druhé květnové soboty a neděle já (MR) společně s původním kytaristou Václavem Rauferem. V této době repertoár tvořily převážně skladby K. Cobaina z alba Nirvana in N.Y. Kapela byla původně pouze dvoučlenná, založená účelově na dobu určitou. Po uplynutí doby (účelem bylo zahrát na svatbě vaškova bráchy Martina) se rozhodlo o pokračování s tím, že se pokusíme dotáhnout kapelu do životaschopné podoby.
Václav se tou dobou znal s řadou berounských muzikantů a pro účinkování v kapele původně opět na omezenou dobu přesvědčil bubeníka Ondru Žižku a baskytaristu Illyu Pavlova, zároveň s nimi získává i možnost využívání zkušebny v SZUŠDrMixoLidínské (Illya je totiž pražský headhunter Oracle týmu a berounský ZUŠkolník v jedné osobě). V této sestavě cvičila a hrála cca 2 měsíce, po kterých se za nedramatických okolností změnilo obsazení baskytaristy (Illya odešel), na jeho místo nastoupila slečna Holická.
Po nástupu Holické se situace v kapele i mimo kapelu nijak výrazně neuklidnila, u cca 3/4 členů kapely tomu bylo právě naopak. Na ten dramatický čas s odstupem vzpomínáme snad všichni nakonec v dobrém, odehráli jsme celou řadu povedených představení, život nabíral nové rozměry. Bohužel se zároveň čím dál tím víc vyhrocovaly odlišné názory Raufera a Rozehnala na průběh koncertů i na způsob vedení kapely, vystoupení někdy končila i přes divácký úspěch :-) rozpačitě :-(. Postupem času se situace stávala neúnosnou a bylo otázkou času, kdy dojde k řešení situace. Nakonec se Raufer s Rozehnalem dohodli na ukončení hudební spolupráce (na kolo prý spolu ještě někdy pojedou :-) což se bohužel už nikdy nesplní. Prakticky na den po roce, kdy "kapela" odehrála v původní sestavě své první vystoupení, proběhlo v pražském Vagonu dne 23. 7. 2006 poslední společné vystoupení.
Rozehnal poté oslovuje zbylé členy kapely a berounského kytaristu Rácu s úmyslem pokračovat. Dochází k dohodě a kapela poměrně intenzívně znovuoživuje repertoár, doplněný o nové skladby. V půlce srpna 2006 proběhlo týdenní soustředění v sále v hospodě na Felbabce s cílem totální profesionalizace týmu.
Kapela má v úmyslu pokračovat a rozšířit postupně převzatý repertoár o své vlastní skladby.
V srpnu 2008, poté, co už víc než rok Evu střídal při hraní Pepa, je Eva definitivně mimo hru nejen v kapele. Pepa je naše naděje do dalších dnů, měsíců a let.... Jeho velkou výhodou je, že se do něj jen tak nezamiluju. A taky unese bez problémů basový kombo, je fakt, že když je víc schodů, tak se ještě trochu potí. V roce 2010 se dáváme dohromady s kytaristou Honzou Červinkou a postupně začínáme psát nové stránky Nervany původně z Berouna, teď už vlastně místně neurčitého původu... 

 

Vyhledat

Odkazujeme

... fakt vostrá kosa

... Moped ?�ije!!!

... kdo necvič?� Zumbu, jako by nebyl...

 LandYachtz

..nejst st??ed sv�?ta. Darovat s Nadac?� Via d??v?? smysl!!!

mrkus

... aneb str??nky o hovn�? !!!

 

Aktuality

Nic se nemění

 

Stále sílí pocit, že v této sekci bude nějaká aktualita až ve chvíli, kdy někdo z nás nevydrží nastavené životní tempo...

 

Nic se nemění...

 

Horkou a veskrze pozitivní novinkou (viděno dnešníma nejistýma očima) je, že se v kapele už léta nic nezměnilo. 

Více informací
 

do kapely nastupuje Honza Červinka

 

Více informací
 

Návštěvnost

 
 
© 2008 - 2019 Studio Internet | Všechna práva vyhrazena.